combo-mixO firmie | Kontakt | Referencje | Obiekty | Oferta

W dzisiejszych czasach nagłośnienie kościoła odgrywa bardzo ważną rolę w odprawianiu Nabożeństw, Mszy Św. Wiele ludzi starszych, często skarży się na małą czytelność, i zrozumienie homilii. Odpowiednia oprawa artystyczna odprawianej Mszy Św. pozwala wiernym na głębsze, bardziej wrażliwe i pełniejsze duchowo przeżywanie uroczystości.

Pragniemy zaproponować kilka rozwiązań dobrego nagłośnienia kościoła.

W  ZESTAWIE  :
1. Wysokiej klasy wzmacniacz z mikserem wyposażony w eliminator sprzężeń akustycznych, zabezpieczenia stopnia mocy przed uszkodzeniem w przypadku zwarcia instalacji, przeciążenia linii, przesterowania. Mikser posiada 14 – punktowy korektor graficzny umożliwiający idealne ustawienie brzmienia dźwięku do potrzeb akustycznych pomieszczenia- (eliminacja pogłosu, czytelność wypowiedzi. ) Wzmacniacz wyposażony jest w układ opóźniający załączenie do sieci 230V ( 3 sek. ), co eliminuje tzw. „stuknięcie” w głośnikach w momencie włączenia wzmacniacza przy otwartych potencjometrach. Korektor graficzny, potencjometry „sopran, bas” w mikserze nie posiadają gałek ( pokrętła regulowane małym śrubokrętem ), co uniemożliwia rozregulowanie miksera przez osoby niepowołane.

2. Wysokiej klasy kolumny głośnikowe typu „K” o charakterystyce przystosowanej do nagłośnień pomieszczeń, gdzie występuje duży pogłos akustyczny.
Kolumny głośnikowe wykonane są z metalu, (siatka zakrywająca membrany – metalowa), kolor biały lub kość słoniowa. Wyposażone w głośniki średnio i wysokotonowe, bardzo wąskie gabaryty wpływają na estetyczny dyskretny wygląd.

3. Mikrofony pojemnościowe MPG / GĘSIE SZYJKI / tzw. zbierające  – ołtarz, ambona. W zastosowaniu mikrofonów pojemnościowych, dzięki ich charakterystyce „superkardioidalnej” uzyskujemy doskonałą czystość, i czytelność brzmienia wypowiedzi.
Podstawową zaletą w/w mikrofonów jest możliwość mówienia z odległości 1,5 do 2 m od mikrofonu. Jest to bardzo dużym udogodnieniem ( mówiący nie musi skupiać się na mikrofonie, jego położeniu, tylko na konkretnej treści wypowiedzi - bardzo praktyczne w przypadku „koncelebry”). Szczególnie preferowane są do obiektów sakralnych, gdzie niezbędna jest wysoka jakość dźwięku, czytelność wypowiedzi i śpiewu. Wyposażone są w osłony typu „anty-pop” zabezpieczające przed nanoszeniem wiatru i tzw. Literek „p”, „b” na wkładkę mikrofonu. Mikrofony wykonane są ze specjalnej metalowej konstrukcji ( tzw. gęsia szyjka ) odznaczającej się estetycznym i dyskretnym wyglądem. Oferujemy mikrofony pojemnościowe wyposażone w wyłączniki zbliżeniowo – optyczne / na podczerwień /.
Mikrofon wyłącza się automatycznie po oddaleniu się od niego na odległość regulowaną do3m
Istnieje możliwość podłączenia mikrofonów MPG do istniejącego już nagłośnienia.

  • Oferujemy wysokiej klasy systemy bezprzewodowe, nagłośnienie zewnętrzne kościoła
  • Mikrofony z przewodem /bardzo niska cena/ o charakterystyce pozwalającej do zachowania dalszej odległości od mikrofonu podczas emisji głosu.
  • Minimiksery (efektywny podział sygnału z 1 wejścia wzmacniacza na 5 wejść mikrofonowych, lub liniowych – schola, organista).

NAGŁOŚNIENIE  ZEWNĘTRZNE  KOŚCIOŁA – system bezprzewodowy

Nagłośnienie zewnętrzne polega na montażu kilku głośników „zewnętrznych” na elewacji zewnętrznej kościoła. Dzięki zastosowaniu systemu bezprzewodowego możemy z samym mikrofonem przeprowadzać uroczystości na zewnątrz kościoła -/głośniki odporne na wpływ warunków atmosferycznych –mróz, deszcz, śnieg/. Odpowiednie, kierunkowe rozmieszczenie głośników gwarantuje bardzo dobrą i czytelną emisję głosu w każdym punkcie na zewnątrz, wokół kościoła. W praktyce jest to rozwiązanie szczególnie przydatne, i łatwe w obsłudze – (wystarczy włączyć wzmacniacz, i przy pomocy samego mikrofonu bezprzewodowego „do ręki”-/ksiądz, organista/ możemy przeprowadzić uroczystość - /Misterium Paschalne, Rezurekcja, procesje, uroczystości odpustowe, uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, itp./).
Proponowane przez nas rozwiązanie eliminuje konieczność stosowania niewygodnych i mało efektywnych systemów nagłośnieniowych „przenośnych”.
System bezprzewodowy możemy również wykorzystać z powodzeniem wewnątrz kościoła. Konieczność wykorzystania w innych punktach kościoła niż Prezbiterium. Droga Krzyżowa, modlitwy przy Grobie Pańskim, Msza św. dla dzieci, uroczystości ślubne /.

  • Świadczymy bezpłatne usługi konsultacyjne i doradztwa w zakresie nagłośnień akustycznych.
  • Każdy projekt nagłośnienia kościoła jest wnikliwie konsultowany i podlega analizie z Ks. Proboszczem.
  • Sprzęt objęty jest 3 – 5 letnią  gwarancją oraz serwisem pogwarancyjnym.
  • Oferujemy konkurencyjne, niskie ceny.
  • Domeną naszej firmy jest szybkość, precyzja i estetyka wykonania inwestycji, spełnienie wszelkich oczekiwań klienta.

UWAGA: WYSZCZEGÓLNIONY  SPRZĘT  NAGŁAŚNIAJĄCY  OBJĘTY  JEST
3 – 5 LETNIĄ  GWARANCJĄ